عطر ماه تولد : 12 رایحه منحصر به فرد برای هر ماه از سال

عطر های ماه تولد

عطر ماه تولد یکی از موضوعات جذابی است که در دنیا ی عطر و ادکلن مورد توجه قرار گرفته است. ایده عطر ماه تولد بر اساس این است که هر ماه از سال یک عطر ویژه دارد که مربوط به خصوصیات، روحیه، و ارزش‌ های آن ماه است. این مفهوم، عطری که متناسب با تاریخ تولد یک فرد است را به ارمغان می‌ آورد و می‌تواند یک هدیه معنا‌دار و شخصی باشد.

یکی از جذاب‌ ترین جنبه‌ های عطر های ماه تولد، این است که هر عطر با توجه به ماه تولد متفاوت است. از این رو، هر کسی که در یک ماه خاص از سال به دنیا آمده باشد، می‌تواند با انتخاب عطر مخصوص به آن ماه، احساس بهتری نسبت به خود و ارزش‌ های مربوطه داشته باشد. در ادامه عطرهای معرفی شده شامل عطر مردانه و زنانه، ادوتویلت مردانه و زنانه و … می‌باشد. با ما در عطر اهورا همراه باشید تا به این موضوع زیبا بیشتر بپردازیم.

عطر های ماه تولد

 عطرهای ماه تولد فروردین

این ماه معمولاً با شروع بهار و رونق طبیعت همراه است. بنابر این، عطر ماه تولد فروردین ممکن است دارای رایحه‌ های تازه و گلی باشند که به احساس شادابی و پویایی اشاره کنند.

برای آقایان ممکن است عطر هایی با رایحه‌ های تلخ و تازه مثل گلابی، نارنج و مرکبات، مناسب باشند. این رایحه‌ ها از یک طرف احساس تازگی و شادابی را به افراد می‌دهند و از طرف دیگر به آن‌ ها انرژی و تحرک اضافه می‌کنند.

برای بانوان، عطر هایی با رایحه‌ های گلی مانند گل رز، یاسمین و گل سنبل ممکن است مورد پسند باشند. این رایحه‌ ها نشان دهنده زیبایی، شادابی و احساس انسجام با طبیعت می‌باشند که با شروع بهار، به‌خصوص در ماه فروردین، خواستار بیشتری دارند.

عطر های ماه تولد

عطرهای ماه تولد اردیبهشت

در این ماه، بهار به اوج خود می‌رسد و طبیعت در اوج زیبایی قرار دارد. عطر ماه تولد اردیبهشت ممکن است دارای رایحه‌ های گل‌ های فصلی مثل گل سرخ، گل یاس، و گل زنبق باشند که با عبور از خیابان‌ ها و باغ‌ های شهر، احساس تازگی و شادابی را بوجود بیاورند.

برای آقایان، عطر هایی با رایحه‌ های تلخ و خنک مانند گلابی و نارنج می‌توانند به عنوان یک نماینده از شور و نشاط بهاری، انتخاب مناسبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از تازگی و شادابی، می‌توانند آقایان را در مواقع مختلفی از جمله مهمانی‌ ها و روز های خاص همراهی کنند و آن‌ ها را از شادی و انرژی بهاری بهره‌ مند سازند.

برای خانم ها، انتخاب عطر هایی با رایحه‌ های گلی مانند گل یاس و گل زنبق می‌تواند به عنوان یک نماد از زیبایی، شادابی و انرژی طبیعت باشند. این عطر ها با رایحه‌ های تازه و شیرین خود، می‌توانند احساسی دلنشین و مطلوب را به بانوان بدهند و آنان را در مهمانی‌ ها و روز های بهاری به اوج زیبایی و رضایت خود برسانند.

 • عطر زنانه: Marc Jacobs Daisy
 • عطر مردانه: Giorgio Armani Acqua di Gio

عطر ماه های تولد

عطرهای ماه تولد خرداد

خرداد معمولاً با گرما و روز های آفتابی آغاز می‌شود. بنابراین، عطر ماه تولد این ماه ممکن است دارای رایحه‌ های میوه‌ های تازه و خنکی مثل هندوانه، خرما و نارنگی باشند که احساس تازگی و خنکی را به فرد القا می کنند.

آقایان، عطر هایی با رایحه‌ های میوه‌ های خنک و خوشمزه مانند هندوانه و خرما را می‌توانند انتخاب کنند. این عطر ها با ایجاد حسی از تازگی و خنکی، آقایان را در روز های گرم و آفتابی همراهی می کنند و آن‌ ها را از اثرات گرما و خستگی دور نگه می دارند.

بانوان خردادی، عطر هایی با رایحه‌ های میوه‌ های تازه مانند هندوانه و نارنگی میپسندند. انتخاب عالی برای آنها، ایجاد حسی از تازگی و شادابی در روز های گرم تابستان به ارمغان می آورد. این عطر ها با رایحه‌ های خنک و شیرین خود، می‌توانند بانوان را در هوای گرم و آفتابی همراهی کنند و آن‌ ها را از خستگی آفتاب و گرما نجات دهند.

 • عطر زنانه: Gucci Bloom
 • عطر مردانه: Tom Ford Grey Vetiver

عطر های ماه تولد

عطرهای ماه تولد تیر

تابستان به آغاز می‌رسد و روز های گرم و آفتابی از ویژگی‌ های این ماه است. عطر ماه تولد تیر ممکن است دارای رایحه‌ های میوه‌ های خنک و خوشمزه مثل توت فرنگی، ترنج و لیمو باشند که با احساس تازگی و سرزندگی، فرد را در ماه تولدش با نشاط می‌کنند.

برای آقایان، عطر هایی با رایحه‌ های میوه‌ های خنک مثل لیمو می‌توانند گزینه‌ ی مناسبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از زندگی، آقایان را در ماه تولدشان همراهی می‌کنند و به آن‌ ها احساس شادابی و رونق می‌دهند.

برای خانم ها، عطر هایی با رایحه‌ های میوه‌ های خنک و شیرین مثل توت فرنگی می‌توانند انتخاب بسیار خوبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از تازگی و شادابی، خانم ها را در روز های گرم تابستان همراهی می‌کنند و انرژی مثبتی به آن‌ ها منتقل می‌کنند.

عطر ماه های تولد

عطرهای ماه تولد مردادی ها

معمولاً این ماه با گرمای بیشتر و روز های تعطیل و تفریحی همراه است. بنابراین، عطر ماه تولد مرداد ممکن است دارای رایحه‌ های ترکیبی مثل مرکبات و گل‌ های فصلی باشند که باعث ایجاد حالتی شاداب و خوشایند در ماه تولد مرداد شوند.

برای بانوان، عطر هایی با رایحه‌ های میوه‌ های خنک و شیرین مثل توت فرنگی می‌توانند انتخاب بسیار خوبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از تازگی و شادابی، آنها را در روز های گرم تابستان همراهی می‌کنند و حاوی انرژی مثبت است.

همچنین برای آقایان، عطر هایی با رایحه‌ های میوه‌ های خنک و خوشمزه مثل لیمو می‌توانند گزینه‌ ی مناسبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از تازگی، آقایان را در ماه تولدشان همراهی کند و به آن‌ ها احساس شادابی و رونق می‌دهد.

عطر های مخصوص ماه تولد

عطرهای ماه شهریور

با ورود به فصل پاییز، عطر ماه تولد شهریور ممکن است دارای رایحه‌ های چوبی و خنک باشند که با فصل جدید و تازه‌ شروعی همراهی می‌کنند.

 • عطر زنانه: Jo Malone English Pear & Freesia
 • عطر مردانه: Yves Saint Laurent La Nuit de l’Homme

عطر های مخصوص ماه تولد

عطرهای ماه مهر

در این ماه، فصل پاییز به اوج خود می‌رسد و رنگ‌ های زرد و قرمز در طبیعت غالب می‌شوند. بنابراین، عطر های ماه تولد مهر ممکن است دارای رایحه‌ های گل‌ های فصلی مثل شمعدانی و شب‌ بو باشند که با طراوت و زیبایی فصل پاییز را به فرد القا کنند.

عطر های مخصوص ماه تولد

عطرهای ماه متولدین آبان

این ماه معمولاً با ورود به فصل باران‌ ها و تغییر رنگ طبیعت همراه است. بنابراین، عطر ماه آبان ممکن است دارای رایحه‌ های گل‌ های فصلی و همچنین رایحه‌ های خاص بارانی باشند که با ایجاد حالتی شاداب و ملایم، فرد را در ماه تولدش همراهی کنند.

عطر های مخصوص ماه تولد

عطر برای آذر ماهی ها

با ورود به فصل زمستان، عطر ماه آذر ممکن است دارای رایحه‌ های گرم و خوشبویی باشند که با ایجاد حالتی دلنشین و دلچسب، فرد را در ماه تولدش همراهی کنند.

عطر های مخصوص ماه تولد

عطر مناسب دی ماهی ها

این ماه معمولاً با فرا رسیدن زمستان و روز های سرد همراه است. بنابراین، عطر ماه دی ممکن است دارای رایحه‌ های گرم و دلنشین مثل وانیل، میخک، و عنبر باشند که با ایجاد حالتی گرم و دلچسب، فرد را در ماه تولدش همراهی کنند.

عطر های مخصوص ماه تولد

عطر ماه تولد بهمن

با ورود به پایان زمستان، عطر ماه بهمن ممکن است دارای رایحه‌ های خنک و تازه باشند که با ایجاد حالتی شاداب و پویا، فرد را در ماه تولدش همراهی کنند.

عطر های بانوان معمولاً دارای رایحه‌ هایی خنک و تازه هستند که با فصل زمستان و این ماه تولد هماهنگی دارند. این عطر ها با ایجاد حالتی از شادابی و پویایی، خانم‌ ها را در ماه تولدشان همراهی می‌کنند و به آن‌ ها احساس خاصی از تازگی و شادی می‌دهند.

آقایان نیز عطر هایی که دارای رایحه‌ هایی خنک و تازه هستند که با فصل زمستان و ماه تولد بهمن همخوانی دارند را دوست دارند. این عطر ها با ایجاد حالتی از شادابی و زندگی، آقایان را در ماه تولدشان همراهی می‌کنند و به آن‌ ها احساس خاصی از تازگی و شادی می‌دهند.

 

عطر های مخصوص ماه تولد

اسفند ماه و عطر های آن

این ماه معمولاً با نزدیک شدن به فصل بهار و تغییرات در طبیعت همراه است. بنابراین، عطر های ماه اسفند ممکن است دارای رایحه‌ های گل‌ های فصلی و نسایر باشند که با ایجاد حالتی تازه و شاداب، فرد را در ماه تولدش همراهی کنند.

برای بانوان، عطر هایی با رایحه‌ های گلی مانند گل نرگس و گل سنبل می‌توانند انتخاب بسیار خوبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از زیبایی و شادابی، بانوان را در روز های آغازین بهار همراهی می‌کنند و به آن‌ ها احساس خوبی می‌دهند.

همچنین برای آقایان، عطر هایی با رایحه‌ های تلخ و خنک مانند گل نرگس می‌توانند گزینه‌ ی مناسبی باشند. این عطر ها با ایجاد حسی از تازگی، آقایان را در ماه تولدشان همراهی می‌کنند و به آن‌ ها احساس شادی می‌دهند.

 • عطر زنانه: Chanel Coco Mademoiselle
 • عطر مردانه: Guerlain L’Homme Idéal

نتیجه گیری

به طور خلاصه، هر یک از عطر های ماه تولد، با توجه به ویژگی‌ های فصل، مزاج و ارزش‌ های مربوطه، طراحی شده‌ اند تا با شخصیت و سلیقه فرد هماهنگی داشته باشند. انتخاب عطر مناسب برای ماه تولد، نه تنها یک انتخاب شخصی بلکه یک هدیه معنا‌دار است که به فرد احساس خوبی می‌دهد. این عطر ها با رایحه‌ های خاص خود، می‌توانند احساسی منحصر به فرد را برای هرکس به ارمغان بیاورند و در ماه تولدش، لحظاتی خاطره‌ انگیز و خوشایند به ارمغان بیاورند.

امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.ممنون از نگاه زیباییتان که همراه اهورا بودید.

zahra abedzadeh
دیدگاه کاربران
10 دیدگاه
 • ساحل 23 اردیبهشت 1403 / 1:27 ق.ظ

  ممنون بابت متن عالی که در اختیارمون قرار دادین🌹🤞

 • مریم محسنی 23 اردیبهشت 1403 / 1:28 ق.ظ

  خیلیییی خوب بود من شهریور ماهی هستم😎❤

 • سونیا 23 اردیبهشت 1403 / 1:29 ق.ظ

  بهترین راهنمایی که میشد من بتونم عطر مناسبمو پیدا کنم همین بود👌👌

 • لاله 23 اردیبهشت 1403 / 1:30 ق.ظ

  ممنون از اهورا که اینقدر تنوع مقالات بالایی دارید💖

 • شاهان 23 اردیبهشت 1403 / 1:30 ق.ظ

  چقدر خوب که به عطر های مردانه هم اشاره کردید

 • مجتبی 23 اردیبهشت 1403 / 1:31 ق.ظ

  بهمن ماهی ها دستا بالا(⌐■_■)

 • سامان پورفرج 23 اردیبهشت 1403 / 1:33 ق.ظ

  چه جالب نمدونستم هر ماه هم عطر خاص خودشو داره

 • الهام آقایی 23 اردیبهشت 1403 / 1:39 ق.ظ

  دمتون گرم خیلی عالی بود❤👌

 • شیما 23 اردیبهشت 1403 / 1:40 ق.ظ

  خیلی محتوا هاتون رو دوست دارم🥰🤩

 • معین 23 اردیبهشت 1403 / 1:40 ق.ظ

  بهترین محتوا پیدا نمی….👏💕

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *